Cannondale Tesoro Neo Carbon - pierwszy miejski karbonowy e-rower 0
Cannondale Tesoro Neo Carbon - pierwszy miejski karbonowy e-rower.

Cannondale właśnie wprowadził na rynek Tesoro Neo Carbon - swojego pierwszego miejskiego e-rowera wykonanego z karbonu. Rama tego roweru, inspirowana modelem wyścigowym Synapse, w połączeniu z potężnym silnikiem Bosch Performance SX oraz komponentami najwyższej jakości, tworzy zaskakująco ostry, lekki i szybki rower elektryczny idealny do miejskiego poruszania się.

Tesoro Neo Carbon to pierwszy elektryczny rower Cannondale zbudowany z włókna węglowego i wzorowany na wytrzymałościowym rowerze szosowym marki, Synapse. Tylny koniec Tesoro Neo Carbon wygląda jak Synapse, z obniżonymi wspornikami siodełka i okrągłą sztycą 27,2 mm. Dolna rura i przód są bardziej wybrzuszone, aby pomieścić elektronikę. Rowery są wyposażone w silniki elektryczne Bosch Performance Line SX na rynkach europejskich i jednostkę napędową Performance Line Sprint w USA.

Zintegrowany z dolną rurą akumulator o pojemności 400 Wh jest kompatybilny z przedłużaczem zasięgu 250 Wh na dłuższe eskapady.

 

Zaawansowana technologia wyścigowa. Wyjątkowe wrażenia premium.

Dzięki zastosowaniu ramy wykonanej z włókna węglowego bezpośrednio inspirowanej naszym profesjonalnym rowerem szosowym Synapse ten rower staje się niezwykle lekki i reaguje na każde pociągnięcie. Doskonale precyzyjne prowadzenie i sportowa pozycja podczas jazdy sprzyjają pokonywaniu miejskich ulic z niezrównanym komfortem i pełną kontrolą.
 

Zasilany przez Boscha

Wykorzystując lekki, ale wysoce efektywny napęd Bosch Performance Line SX, ten rower ułatwia eksplorację miejskich zakątków. Zapewnia płynne, mocne przyspieszenie do 25 km/h, po czym równie sprawnie wyłącza się, umożliwiając swobodne pedałowanie przy wyższych prędkościach bez dodatkowego oporu.
 
 

Inteligentna harmonizacja

Tesoro Neo Carbon prezentuje się nie tylko elegancko, ale również takie właśnie jest. Zastosowano tu funkcje, które są zintegrowane zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Wśród nich znajdują się wewnętrznie poprowadzone kable, akumulator o pojemności 400 Wh wkomponowany w dolną rurę oraz kompaktowy wyświetlacz, umożliwiający monitorowanie ustawień w trakcie jazdy.
 
 

Dźwięk ciszy: rower elektryczny Cannondale Tesoro Neo Carbon w akcji

Cannondale twierdzi, że karbonowa rama, jednostka Bosch i części sprawiają, że Tesoro Neo jest "zadziwiająco ostry, lekki i szybki". Cannondale podał deklarowaną wagę 16 kg, ale nie określił, który model lub rozmiar jest przeznaczony.

Podobnie jak w przypadku wielu najlepszych elektrycznych rowerów hybrydowych, Cannondale zdecydował się na płaską kierownicę, aby utrzymać wyprostowaną pozycję. Przedni koniec jest w pełni zintegrowany z Tesoro Neo Carbon 1, a węże hydrauliczne i kable przechodzą przez górne łożysko zestawu słuchawkowego.

Tesoro Neo Carbon 1 wykorzystuje opatentowaną rurę sterową Delta, która ma trójkątny kształt. Rura sterowa Delta została po raz pierwszy wprowadzona w rowerze wyścigowym SuperSix Evo i w tamtym czasie marka twierdziła, że ma to na celu zmniejszenie rozmiaru rury czołowej.

Tesoro Neo Carbon 2 rezygnuje z integracji i wykorzystuje okrągłą rurę sterową. Oba modele opierają się na napędach SRAM 1x. Tesoro Neo Carbon 2 wykorzystuje mechaniczny napęd SRAM Apex Eagle, a Tesoro Neo Carbon 1 ma elektroniczną zmianę biegów dzięki uprzejmości SRAM Apex AXS.

Oba rowery toczą się na oponach szutrowych 700x38 mm Vittoria Terreno Zero. Są one wyposażone w pełnowymiarowe błotniki, a Cannondale twierdzi, że mocowania sakw mogą pomieścić do 8 kg ładunku na stronę.

Podobnie jak Cannondale Synapse, Tesoro Neo ma wbudowane światła rowerowe. Reflektor Lezyne Hecto E65 jest ładowany z głównego akumulatora, a tylne światło jest zintegrowane z błotnikiem. Reflektor modeli UE jest zgodny z normą StVZO.

 

Zastosowane technologie w Tesoro Neo Carbon

1. Podnoszenie poprzeczki: wygodna i zwrotna płaska kierownica pozwala zachować czujną pozycję podczas jazdy bez obciążania pleców.

2. Wytrzymałe opony: opony Vittoria Terrone Zero 38 mm toczą się szybko i płynnie oraz są wystarczająco wytrzymałe, aby ograniczać przebicia w mieście i poza nim.

3. Wyposażenie na trudne warunki: dołączone przednie i tylne błotniki chronią przed brudem nawet przy złej pogodzie, a mocowania sakw z tyłu oznaczają, że możesz zabrać bagaż do 8 kg na stronę.

4. Jasno jak w dzień: gdy zachodzi słońce lub widoczność ma kluczowe znaczenie, mocne przednie i tylne światła Lezyne pomagają widzieć i być widocznym, a także pobierają minimalne ładowanie z dużego zintegrowanego akumulatora.

5. Jedź szybko, zatrzymaj się szybko: bez względu na prędkość i pogodę, hydrauliczne hamulce tarczowe SRAM S-300 mogą szybko zatrzymać rower z precyzją i kontrolą.

6. Zrodzony z wyścigów: rama jest wzorowana na naszym światowej klasy rowerze wyścigowym Synapse i wykonana w naszej wyrafinowanej konstrukcji z włókna węglowego Series 2. Rezultatem jest rower całkowicie nieprzeciętny - i rower na dojazdy, który wywołałby uśmiech na twarzy profesjonalnego kolarza.

 

Specyfikacja Cannondale Tesoro Neo Carbon 1

  • Rama: Tesoro Neo Carbon, konstrukcja z włókna węglowego serii 2, rozstaw haków 148 mm, tarcza flat-mount, zdejmowane mocowanie podpórki (40 mm Pletscher)
  • Widelec: Tesoro Neo Carbon, konstrukcja z włókna węglowego z serii 2, rura sterowa Delta od 1 1/8 do 1,5 cala, tarcza flat-mount, oś przelotowa 12x110 mm
  • Grupa osprzętu: SRAM Apex AXS 1×12 z mechanizmem korbowym FSA, łańcuchem SRAM NX Eagle i kontrolerem SRAM GX Eagle
  • Zestaw kołowy: Dwuścienne obręcze 28h ze stopu Cannondale GXD10 na piastach z uszczelnionymi łożyskami kasetowymi Formula
  • Opony: Vittoria Terreno Zero, 700x38mm

 

Specyfikacja Cannondale Tesoro Neo Carbon 2

  • Rama: Tesoro Neo Carbon, konstrukcja z włókna węglowego serii 2, rozstaw haków 148 mm, tarcza flat-mount, zdejmowane mocowanie podpórki (40 mm Pletscher)
  • Widelec: Tesoro Neo Carbon, konstrukcja z włókna węglowego serii 2, rura sterowa 1 1/8 do 1,5 cala, tarcza flat-mount, oś przelotowa 12x110 mm
  • Grupa osprzętu: SRAM Apex Eagle 1×12 z mechanizmem korbowym FSA oraz manetką i łańcuchem SRAM NX Eagle
  • Zestaw kołowy: Dwuścienne obręcze 28h ze stopu Cannondale GXD10 na piastach z uszczelnionymi łożyskami kasetowymi Formula
  • Opony: Vittoria Terreno Zero, 700x38mm

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl